اولین نشست زیست محیطی

سر به هم آورده دیدم برگهای غنچه را** اجتماع دوستان یکدلم آمد به یاد

تصمیم گرفتم از امکانات وب سایت کوچسرفینگ استفاده کنم و اولین نشست زیست محیطی رو با اعضا این سایت در بندرعباس برگزار کنم.

یک اطلاعیه گذاشتم و چند خطی درباره محیط زیست نوشتم؛ وعده دیدارمون سه شنبه شب، ۶ اسفندماه.

تو این فکر بودم که یک پاورپوینت آماده کنم و کمی از وضعیت موجود محیط زیست ایران بگم و کمی راهکار نشون بدم که از بخت با مراد ، محمد تاجران چند روز مونده به این نشست اومد بندرعباس و میهمان من و میهمان ویژه این برنامه شد.

محمد تاجران همون دوچرخه سوار ایرانیِ که از سال ۸۵ دور دنیا رکاب میزنه و در بیش از ۱۱۰ مدرسه در جاهای مختلف دنیا درخت کاشته و کار آموزشی کرده

ساعت ۷:۳۰ به اتفاق محمد و یکی از دوستانم رفتیم سر قرار. ۴-۵ نفری که می شناختم اومده بودن.

کم کم به تعدادمون اضافه شد، آدمهای جدید و مشتاق، حدود ۲۰ نفر.

روی زمین، زیر یک آلاچیق نشسته بودیمو حرف میزدیم که به پیشنهاد میثم(پرنده شناس) رفتیم موسسه دوستش(موسسه مشق آفرینش) و رییس موسسه با روی گشاده امکانات آموزشی و کلاس در اختیارمون گذاشت.

من از دلیل جمع شدنمون در اونجا گرفتمو وضعیت سرزمینمون، محمد تاجران از عشق به طبیعت و صبوری و نهایتا آقا طاهر سمبل استان هرمزگان، خرس سیاه آسیایی را به ما شناساند و از کارهای بزرگ و عاشقانه ای که برای حفظ این گونه با ارزش کشیده بودند و برنامه هایی که داشتند تعریف کرد.

شب بی نظیری بود، یکی از بهترین و امیدوار کننده ترین شبهای زیست محیطی من.

 از میثم برای لبخند و آرامشی که بهمون داد، از موسسه مشق آفرینش  بابت ارائه بی دریغ اون فضای آموزشی، از طاهر بابت معرفی خرسهای خوشگل و دوست داشتنی آسیایی، از محمد تاجران برای حرفهایی که با تمام وجودش درباره طبیعت و پاسداری ازش بیان داشت، از علی بابت پیشنهاد تشکیل یک گروه در فضای تلفن همراه، از مجتبی بابت صحبت از فضایل و رذایل انسانی، از هوشنگ بابت هم صحبتی و ارائه نظرهای بجا و تامل برانگیزش، از علی، نوشین، مریم، فرامرز، سعید، امیر، آریا، سیما، حمیدرضا، امید، سارا،اشکان، محمد جواد، عیسی ،عدنان و… که اومدن و صبورانه به حرفهای بقیه گوش سپردند، دنیاتا دنیا سپاس گزارم.

مرا عهدیست با جانان که تا جان در بدن دارم***هوا داران کویش را چو جان خویشتن دارم

به زودی می بینمتون و روی کمک همتون حساب باز کردم ، حساب روز شمار با سود ۱۰۰درصد

دوستون دارم

نفس عمیق

پینوشت: صفحه مربوط به پروژه حفاظت از خرس سیاه آسیایی در استان هرمزگان را می توانید اینجا ببینید، لایک کنید و از آنها حمایت نمایید

0 پاسخ ها

دیدگاه خود را ثبت کنید

آیا می خواهید به بحث بپیوندید؟
در صورت تمایل از راهنمایی رایگان ما استفاده کنید!!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *